Archiwa Bloga

O weganizmie w „Wiedza i Życie”

Weganizm - Wiedza i Życie

W majowym numerze magazynu „Wiedza i Życie” na stronie drugiej ukazał się krótki tekst „Czy dieta wegańska szkodzi zdrowiu?”. Tekst z cyklu „Obalamy mity medyczne” przygotowany był we współpracy z portalem pogromcymitowmedycznych.pl

Napisano w Blog, Zdrowie Tagi: , , , , , ,

Zwierzęce matki | Virginia Messina z książki „Vegan for Her”

Vegan for Her - Virgnia Messina

Na Amazon.com można już zobaczyć spis treści i podejrzeć fragmenty nowej książki Virginii Messiny i JL Fields Vegan for Her: The Women’s Guide to Being Healthy and Fit on a Plant-Based Diet. Przetłumaczyliśmy dla was mały kawałek tekstu o weganizmie i zwierzęcych mamach.

Napisano w Blog, Cytaty, Etyka, Zwierzęta Tagi: ,

Witamina D2 dostępna w Polsce

Viridian witamina D2

Podsumowanie obecnych na polskim rynku preparatów z witaminą D2. Dane dotyczące producentów, ceny, ilości i formy preparatu w opakowaniu. Krótkie info o różnicy pomiędzy wegańską witaminą D2 a zwykle niewegańską D3.

Napisano w Blog, Zdrowie Tagi:

Johnny Depp i weganizm

Znani weganie

Co jakiś czas dowiadujemy się, że ktoś znany – tzw. celebryta lub celebrytka, osoba powszechnie znana – rozważa przejście na weganizm lub została weganinem lub weganką. Co z tego wynika?

Napisano w Blog, Zdrowie Tagi: , ,

Dręczenie i katowanie słabymi tekstami o weganizmie

natemat

Dobra krytyka nie jest zła. Każdemu należy się porcja czyichś wątpliwości, kontrargumentów i pokazania innego podejścia. Słaba krytyka nie posuwa nas na przód ani o krok i bardziej przypomina dręczenie i katowanie niż rzeczową dyskusję. Nasz komentarz o słabym tekście dotyczącym weganizmu.

Napisano w Blog, Zdrowie Tagi: , , ,

Nie ma B12 w spirulinie

Spirulina

Tu i ówdzie pojawia się nieprawdziwa informacja, że w spirulinie jest witamina B12, co nas niepokoi. Wyjaśniamy co i jak i dorzucamy plakat zrobiony na tę okoliczność.

Napisano w Blog, Zdrowie Tagi: ,

O weganizmie w Metro

metro

W gazecie Metro ukazał się tekst Joanny Biszewskiej „Weganizm – dieta czy eksperyment?”. Widać weganizm zaciekawia, skoro coraz częściej media chcą o nim pisać. To cieszy, chociaż czasem tekst wymaga komentarza i sprostowań. Oto nasz krótki komentarz.

Napisano w Blog, Zdrowie Tagi: , , ,

Witajcie na nowej stronie poświęconej weganizmowi!

Weganizm.info - logo mini

Każda droga zaczyna się postawieniem pierwszego kroku. Oto rozpoczynamy naszą. Witamy na stronie Weganizm.info. Obiecujemy, że będziemy się starać prowadzić ten serwis najlepiej jak potrafimy, aby pomóc w budowaniu pozytywnych skojarzeń z weganizmem. Wierzymy, że osobista, konsekwentna odmowa udziału w wykorzystywaniu zwierząt jest nieodzownym elementem zmiany świata na bardziej przychylny dla zwierząt.

Napisano w Blog, Ogólne

Zapisz się do newslettera

Wpisz swój email

Archiwa